شاید برای بعضی ها سوال باشد که “دی جی در مراسم عروسی دقیقا چه کاری انجام می دهد؟” دیجی ها در یک مجلس و یک میهمانی موزیک ها رو با هم بصورت زنده میکس میکند و با اضافه کردن سمپل و یا صدای پرکاشن یک میکس زنده ارائه می دهد، با هیجانی دوچندان یک موزیک زنده، موزیک های زنده محدودیت در اجرا دارن و نمیتوانند هر قطعه از موزیک را اجرا کنند و هر صدایی جذابیت ندارد

درست است که پلن و چارت برای موزیک کار اصلی دی جی هاست، ولی کارهای بیشتری هست که باید انجام دهند. من می خواهم گوشه ای از آنچه برای مخاطبین انجام می دهم به شما توضیح دهم. البته شاید برای شما عجیب به نظر برسد که یک دی جی مدتی قبل از شب عروسی باید خودش را آماده کند. ولی باید بپذیرید در واقع کار از اولین تماس با مشتری شروع می شود.

ابتدایی ترین سوالاتی که در اولین ویزیت با یک مشتری من سوال میکنم این است که دقیقا هدف شما از اجرای یک دیجی برای مراسمتان چیست. چه نوع موزیکی دوست دارید؟ آیا نورپردازی هم می خواهید؟ چقدر فضا دارید؟ تمام این دیتاها پایه ای میشود برای چیزهایی که برای مراسمشان نیاز دارن یا ندارن. و بعد مبلغ را اعلام میکنم و منتظر پاسخ مشتری میمانیم.

در حالی که اولین ویزیت گوشه ای از آن چه می خواهید را به دی جی نشان می دهید، وقتی به روز عروسی نزدیکتر می شویم، جزییات بیشتری مشخص می شود. من تعدادی فرم دارم که معمولا حدود 30 روز قبل از عروسی، پر می شوند و اطلاعات کلی راجع به مجلس عروسی و یا میهمانی را در اختیارم می گذارند.

وقتی که با موقعیت مکانی محل برگزاری آشنایی نداشته باشم، اغلب به محل برگزاری میروم تا با مسولین محل برگزاری صحبت کنم و محل قرار دادن تجهیزات را پیدا کنم و در صورت نیاز در مورد مسایلی با آن ها صحبت کنم. بعضی وقتها امکان دارد اغلب جزئیات و یا سیستم یک دفعه تغییر کند. شاید موزیک های انتخاب شده به دلیل حضور برخی افراد تغییر کند و ممکن است شما بخواهید اجرای متفاوتی را که قبلا برایش برنامه ریزی نکرده اید تجربه کنید.

حالا نوبت این است که از مشتری بخواهم موزیک های مورد علاقه اشان را که می خواهند به من بگویند، زیرا فراهم کردن هر موزیک خاصی به وقت نیاز دارد.

اغلب هفت روز مانده به زمان مجلس ، باید همه جزئیات کاملا تعیین شده باشد. من چندین بار جزییات را مرور می کنم و اگر ابهامی باشد ، حتما سوال می کنم. من باید اطمینان داشته باشم که روز مجلس (عروسی، عقد، میهمانی و… ) تا حد ممکن بدون هیچگونه مشکلی اجرا می شود. موزیک های خاص را تنظیم می کنم، از موزیک های هارد دیسکم کپی می گیرم، و یک سری هم روی USB Flash می ریزم تا در موقع احتیاج از موزیک ها به اندازه کافی Backup داشته باشم. تمامی سیستم را بررسی می کنم تا موردی از قلم نیافتد.

زمانی که روز مجلس فرا می رسد، برای اغلب از دی جی ها روز کاری پراسترسی است و من هم از این قاعده مستثنا هستم زیرا به علت اجراهای زیاد استرسی برایم نمانده.

وقتی که میهمتن ها فرا میرسند و پذیرایی میشوند حال نوبت دی جی است که بهترین موزیک ها را مطابق صحبت هایی که قبل شده است برای یک شب هیجانی اجرا کند. موزیک هایی که مناسب گروه های سنین مختلف و افراد با سلیقه های مختلف باشد تا همه لذت ببرند. من به معلومات موزیکم و توانایی میکس کردنم افتخار می کنم.

افرادی که که دی جی ها را در Club و مهمانی ها دیده اند، باید عرض کنم در مورد عروسی داستانی به کل متفاوتی دارد.
درضمن شناختن میهمان ها و تجربه در مورد موزیک های متفاوت نقش مهمی ایفا میکند. در یک مجلس ممکن است از یک آهنگ موزیک Hit club، به یک موزیک 4/4 ایرانی و بعد به یک موزیک EDM و بعد  6/8 ، بعد موزیک دهه هشتاد و بعد House دهه نود بروید.

سپس مراسم به اتمام میرسد و آنچه ما باید در ذهن شما به یادگار بگذاریم یک اجرای متفاوت و پرهیجان و خاطره انگیز است.

(موزیک مجالس / دی جی عروسی / دی جی مهمونی / دیجی مراسم / دیجی و موزیک زنده / دیجی پرکاشن / دی جی بابک / دیجی میهمانی )

وظایفی که یک دیجی در مراسم به عهده دارد

موزیک مجالس و دی جی عروسی

بهترین را نتخاب کنید